Son yıllarda özellikle mevsimsel değişimlerle birlikte klimalar hayatımızın değişmezlerin arası girmiştir. Klimaların bu denli hayatımıza girmesinin nedenlerinden birisi de klimaların taşınabilir cihazlar olmasıdır. Peki, klima montajı nasıl yapılır? Klima Takma da dikkat edilmesi gerekenler? Klima Kurulumunu da detayları nelerdir? Adana Klima montajı da dikkat edilmesi gerekenler? Klima montajı ne kadar sürer? Tüm bilmeniz gerenleri sizler için sıraladık.

adana klima montaj

Adana Klima Montaj Hizmetleri

Elbey Adana Klima Servisi olarak bilmeniz gereken en önemli bilgi klima montajı bilgi birikim ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Montaj sırasında yapılacak herhangi bir hata ciddi maddi ve manevi zararlara yol açabilmektedir. Aşağıda yazdığımız klima takma ile ilgili bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Klima takılması ile ilgili daha detaylı bilgiyi servisimizi arayarak edinebilirsiniz.

Klimalar taşınabilir cihazlar olduğundan dolayı, sadece ilk montaj sırasında değil sonra ki kurulumlarında da ayrıca, klima iç ve dış ünite yer değişimi, taşıma işlemlerinde çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılacak olan klima iç ünite montajı ve sonrasında ki zamanında yapılacak olan klima temizleme işlemi cihazların uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasına neden olacaktır.

Genel olarak ilk klima alımınız da aldığınız klima firması ilk klima kurulumu ücretsiz olarak sağlamaktadır. Onun haricinde ki klima montajları, yer değişimleri, ikinci el klima montajları ve klima takmaları teknik servis ya da yetkili servis tarafından ücretli takılmaktadır. Yapılacak olan klima takılma işleminde yapılacak olan hata;

• Klimanın verimsiz çalışmasına neden olur.
• Klima performansız çalışması klimayı yıpratır ve ömrü azalır.
• Klima yeterince ısıtma ve soğutma yapamaması, cihazın daha fazla elektrik tüketimine neden olur. Yüksek elektrik faturaları gelmesine neden olmaktadır.
• Klimanın yeterince mevsime göre ısıtma ve soğutma yapamaması cihazın çok çalışmasına neden olur. Çok fazla çalışan klima parçaların ömrünün kısalması neden olur. Bu durumda parçaların arızalanmasına ve ciddi maliyet gerektiren klima tamir gerektiren işlemlere yol açar.

SERVİS ÇAĞIR