Uzun süredir Adana’da veya Adana civarında ikamet ettiyseniz, boğucu yazlardan uygun bir soğutma sistemi olmadan kurtulmanın mümkün olmadığını bilirsiniz. Dış sıcaklık 40 dereceyi aştığında arka planda çalışan klimanın sesini duymak kadar serinletici bir şey yoktur. Fakat sıcak günler ve geceler sadece size sıkıntı vermekle kalmaz, aynı zamanda klimanızın performansınıda kötü etkileyebilir. Klimanızı en iyi durumda tutmak için düzenli klima servislerinizi Elbey Teknik Klima Sistemleri ile planladığınızdan emin olun lütfen.

Adana Klima Bakım Servisi

Yaşam alanınızın rahat bir seviyede soğutmak için klimanıza bağımlı olduğunuz gibi, klimanız da gerektiğinde onarım için size bağımlıdır. Her klima ünitesinin eninde sonunda sizi bir noktada sıkıntıda bırakması talihsiz ama gerçek bir yaşam senaryosudur. Klima ünitesi ne kadar eskiyse, kötü senaryonun olma olasılığı o kadar yüksektir. Bununla birlikte, sıcak bir yaz gününde arızalı bir klima tarafından cehennem sıcaklarıyla başbaşa kalmasının zaruriyetinden kaçınabilirsiniz. Klimanızın onarımını planlamanız gerektiğine dair aşağıdaki işaretlere dikkate alın;

Haval akış deliklerinden yada klima ünitesinden sıcak hava dağıtılıyor mu?
Hava akışıyla ortamınız yeteri kadar soğutuluyor mu?
Nem seviyeleri normal mi??
AC ünitesi çalışmayı durduruyor mu?
AC açıkken yüksek ses üretiyor mu?
AC ünitesi 15 yılı devirmiş mi?
AC su sızdırıyor mu?

Bu gibi durumlarda başınıza komplike problemler serisi çıkmadan erkenden bakım yaptırmanızda keseniz ve huzurunuz açısından hayli fayda var demektir.

SERVİS ÇAĞIR